DiyetDiyet Tarifleri

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Zayıflatan Diyet

Zayıflamak ; Kilo verirken önerilen diyet listelerinden faydalanmak beslenmenizi belli bir düzene sokar. Düzene giren beslenmeniz sonucunda yavaş yavaş kilo vermeye başlarsınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (1)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 2 dilim kepek ekmeği, domates, salatalık, 1 kibrit kutusu beyaz peynir. Sabah kahvaltısında yediğiniz salatalık yerine başka bir sebzede seçebilirsiniz.

Öğle Yemeği (Saat : 12.00 -13.00 Arası) öğle yemeğinde sebzeden oluşan bir yemek seçmelisiniz. Yemek çok yağlı olmamalıdır. Bir kase yağsız yoğurt ve yağsız salata yapabilirsiniz. Diyet de önemli olan yiyeceklerin yağsız olmasıdır.

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası) ızgarada yapılan et ürünleri; köfte veya tavuk, yağsız ve sossuz bir tabak salata  Saat 19.00 dan sonra kesinlikle 1 lokma bile yemeyin.

Bu diyet listesinde saatler tam olarak ayarlanmalıdır. Bir gün aynı saatte yapılan kahvaltı, ertesi günde aynı saatte yapılmalıdır. Düzen sağlanırsa istenilen kiloya ulaşılabilir. Ara öğünlerde 2 saat arayla; kayısı 2 adet olmak üzere yiyebilirsiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (2)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 1 dilim buğday ekmeği, 4 adet zeytin, domates, şekersiz çay

Çayınızı mutlaka şekersiz içmelisiniz. Diyet için şekersiz olması çok önemlidir.

Sabah kahvaltısından 2 saat sonra 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Meyvenin ebatı küçükse 2 adet yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği  (Saat : 12.00 -13.00 Arası) sebze yemeği ( sebze yemeği çok az yağlı olmalıdır), 1 bardak ayran (az yağlı yoğurttan yapılmış), bir kase salata

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası) ızgarada balık, bir kase salata, bir adet yeşil biber. Ekmek akşam öğününde olmamalıdır. Kilo aldırdığı için akşam öğünlerinde alınmaz. Eritilmesi akşam öğünlerinde daha zordur.

Karnınız yatana kadar acıkabilir. Bu durumda 1 adet elma yiyebilirsiniz. Verilen diyet listesi sağlığınızı etkiliyorsa; başka bir diyet listesine geçebilirsiniz. Tansiyon hastalarını ani diyet programları etkileyebilir.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (3)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 2 dilim ekmek, maydanoz, beyaz peynir, yeşil çay

Ara öğün olarak 2 adet ceviz yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği (Saat : 12.00 -13.00 Arası) 1 tabak döner, 1 dilim ekmek, az yağlı salata

Ara öğünde yarım paket form bisküvi yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası)  sebze yemeği, 1 dilim kepek ekmek, yağsız salata

Acıktığınızı hissettiğinizde 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Bu durum yatana kadar geçerlidir.

1 haftada 5 kilo verdiren diyetle zayıflayabilirsiniz. Diyetlerle birlikte sporda yaparsanız; daha çabuk kilo verdiğinizi görürsünüz. Yaptığınız diyeti bir sağlık sorununuz ortaya çıkmamışsa; 1 ay denemeden bırakmamalısınız. Diyet listeleri yaklaşık 15 günde etki etmeye başlar. Bayanlar pilates gibi uygulamalar yaparak; diyet listelerinin etkisini daha fazla artırabilirler. Diyet listesindeki yiyecekleri benzerleriyle değiştirerek tüketebilirsiniz. Yağsız ve ağır olmaması en önemli kuraldır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı