DiyetDiyet Tarifleri

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Zayıflatan Diyet

Zayıflamak ; Kilo verirken önerilen diyet listelerinden faydalanmak beslenmenizi belli bir düzene sokar. Düzene giren beslenmeniz sonucunda yavaş yavaş kilo vermeye başlarsınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (1)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 2 dilim kepek ekmeği, domates, salatalık, 1 kibrit kutusu beyaz peynir. Sabah kahvaltısında yediğiniz salatalık yerine başka bir sebzede seçebilirsiniz.

Öğle Yemeği (Saat : 12.00 -13.00 Arası) öğle yemeğinde sebzeden oluşan bir yemek seçmelisiniz. Yemek çok yağlı olmamalıdır. Bir kase yağsız yoğurt ve yağsız salata yapabilirsiniz. Diyet de önemli olan yiyeceklerin yağsız olmasıdır.

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası) ızgarada yapılan et ürünleri; köfte veya tavuk, yağsız ve sossuz bir tabak salata  Saat 19.00 dan sonra kesinlikle 1 lokma bile yemeyin.

Bu diyet listesinde saatler tam olarak ayarlanmalıdır. Bir gün aynı saatte yapılan kahvaltı, ertesi günde aynı saatte yapılmalıdır. Düzen sağlanırsa istenilen kiloya ulaşılabilir. Ara öğünlerde 2 saat arayla; kayısı 2 adet olmak üzere yiyebilirsiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (2)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 1 dilim buğday ekmeği, 4 adet zeytin, domates, şekersiz çay

Çayınızı mutlaka şekersiz içmelisiniz. Diyet için şekersiz olması çok önemlidir.

Sabah kahvaltısından 2 saat sonra 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Meyvenin ebatı küçükse 2 adet yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği  (Saat : 12.00 -13.00 Arası) sebze yemeği ( sebze yemeği çok az yağlı olmalıdır), 1 bardak ayran (az yağlı yoğurttan yapılmış), bir kase salata

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası) ızgarada balık, bir kase salata, bir adet yeşil biber. Ekmek akşam öğününde olmamalıdır. Kilo aldırdığı için akşam öğünlerinde alınmaz. Eritilmesi akşam öğünlerinde daha zordur.

Karnınız yatana kadar acıkabilir. Bu durumda 1 adet elma yiyebilirsiniz. Verilen diyet listesi sağlığınızı etkiliyorsa; başka bir diyet listesine geçebilirsiniz. Tansiyon hastalarını ani diyet programları etkileyebilir.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet (3)

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 2 dilim ekmek, maydanoz, beyaz peynir, yeşil çay

Ara öğün olarak 2 adet ceviz yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği (Saat : 12.00 -13.00 Arası) 1 tabak döner, 1 dilim ekmek, az yağlı salata

Ara öğünde yarım paket form bisküvi yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası)  sebze yemeği, 1 dilim kepek ekmek, yağsız salata

Acıktığınızı hissettiğinizde 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Bu durum yatana kadar geçerlidir.

1 haftada 5 kilo verdiren diyetle zayıflayabilirsiniz. Diyetlerle birlikte sporda yaparsanız; daha çabuk kilo verdiğinizi görürsünüz. Yaptığınız diyeti bir sağlık sorununuz ortaya çıkmamışsa; 1 ay denemeden bırakmamalısınız. Diyet listeleri yaklaşık 15 günde etki etmeye başlar. Bayanlar pilates gibi uygulamalar yaparak; diyet listelerinin etkisini daha fazla artırabilirler. Diyet listesindeki yiyecekleri benzerleriyle değiştirerek tüketebilirsiniz. Yağsız ve ağır olmaması en önemli kuraldır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
vivense müşteri hizmetleri müşteri hizmetleri papara müşteri hizmetleri trendyol müşteri hizmetleri vodafone müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanma çiçek sepeti müşteri hizmetleri ptt müşteri hizmetleri hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası 10 minute mail