DiyetDiyet Tarifleri

Denenmiş Kolay zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak için yediğiniz besinlere dikkat ederek diyet uygulayabilir, spor yapabilir yada zayıflamaya yardımcı uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Çeşitli bitki çayları zayıflamak için size yardımcı olabilir ve yağ yakmanızı kolaylaştırabilir.

Zayıflamak için kullandığınız yöntemlere ek olarak, vücudunuzun günlük su ihtiyacını karşıladığınızdan mutlaka emin olmalısınız. Zayıflamaya yardımcı olan haplar, yöntemler ve öneriler ile istediğiniz kiloya rahatlıkla erişebileceksiniz.

hap ile zayıflama

Hapla Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak için hap kullanımı riskli bir yöntemdir. Kısa zamanda emek harcamadan kilo kaybı yaratan haplar, piyasada çeşitli isimlerle yer almaktadır. Arkadaş tavsiyesiyle yada internetten aldığınınız haplar sizi zehrileyebilir. Zayıflamak için hap kullanımı sadece doktor kontrolünde gerçekleşmelidir.

Bitkisel Karışımlarla Zayıflama

Evde çeşitli bitkilerle hazırladığınız karışımlar zayıflamada size yardımcı olabilir. Zaıyflamaya yardımcı bir çok bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler aktarlarda satılan; bitki kurularından oluşur. Hatta birçok bitkinin bir arada bulunduğu karışımlar mevcuttur. Doğaya olan inancı çok yüksek olan kişiler; bitkilerle zayıflama yöntemi olarak; bu ürünleri kullanırlar.

göbek eritme

Göbek Eritmek İçin Öneriler

 • Sabah ilk iş uyanınca  ılık limonlu su için.
 • Kalkar kalkmaz  kesinlikle gerinin adaleleriniz harekete geçsin.
 • Haftada 1 gün yürüyüş yapın .
 • Hafta içi bir gün kahvaltıda 1 adet meyve yiyin ve diğer öğünlerinizin de yalnızca yarısını yiyin
 • Her gün sabah ilk iş olarak 9lu zayıflama çayı için – aktardan çayları tane tane alın toplu satılan ürünlerden daha sıhhatlidir.
 • Yağlardan, undan, Asitli içeceklerden ve Doğum kontrol haplarından olası olduğunca uzak durun
 • Sabah kalkmanız şart olan saatten en az 1 saat erken kalmaya çaba edin.
 • Gün içerisinde 2 litreden fazla su tüketin.
 • Yatmadan önce tekliflen nebat çaylarından birini için.
iştah kesen yiyecekler

İştah Azaltan Yiyecekler

 • Albümin iştah kapatır. Bir küçük tabak yiyeceğiniz kadar fasulye tencereye koyun ve haşlayın içine sirke tuz ve karabiber koyun lezzet versin. İsteğe göre yağsız kremada koyulabilir.
 • Brokoliyi ve karnabaharı haşlayın dilerseniz sade yada yoğurta tatlandırıp yiyebilirsiniz. Bu besinler sizi lif açısından zengin olduğu için tok da tutacak.
 • Bir kase mor eriği tarçınla beraber haşlayın şeker ihtiyacını karşılar tatlı isteğinizi bastırır.
 • Salatalığı ince kabuklarıyla birlikte uzunca doğrayın üzerine dereotu serperseniz hem tok kalırsınız hem vücudunuzun su ihtiyacı karşılanır hem de kalorisi hemen hemen hiç yoktur.
 • Yağsız balıkla bu ton balığı olabilir kendinize içine meyvede koyabileceğiniz kivi portakal gibi meyveli salata hazırlayın. Balıkta iyot bulunduğu için açlık hissiniz daha az olacaktır.
 • Kuru yemişlerden kuru erik yiyin açlık hissettiğiniz de kan şekeriniz düşer kuru erik kan şekerinizin düşmesini engeller ara öğünlerde bir avucu geçmeyecek kadar yiyebilirsiniz. Fazla yemeyin.
 • Ananas yiyebilirsiniz. Ananasın içindeki enzimler protein sindirimini hızlandırır doyurucudur. Ayrıcı selülit için oldukça yararlıdır.
 • Haftada en az iki sefer yumurta yiyin. Yumurta hem tok meblağ hem de mutluluk verir.
 • Enerjinizin yerine gelmesini istiyorsanız 1tutam maydanozu doğrayın ve blender dan geçirin sebze suyunun içine katın üzerine acı sos ilave edin ve için. Yağ yakımınızı hızlandıracaktır.
 • Bezelyenin içinde albümin vardır sık sık bezelye çorbası yapıp tüketebilirsiniz.
göbek eritme

Zayıflama Çayları

Zayıflamak için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biri de zayıflama çaylarıdır. Yağ yakmayı kolaylaştıran bu zayıflama çayları, yemekten önce yada sonra tüketilerek kullanılmaktadır. En etkili zayıflama çayı yeşil çay olarak bilinmektedir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlar.

Zayıflatan Bitkisel Çaylar Nelerdir?

Yeşil çay: Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, vücudunuzdaki yağları kolayca yakmanızı sağlar. Vücudunuzdaki zararlı maddelerin dışarı atılması için yeşil çaydan faydalanabilirsiniz. Vücudunuzdaki organlara da oldukça faydalı olan yeşil çay, çok aşırı miktarlarda içilmemelidir. Hamilelik dönemlerinde yeşil çay tüketimi sakıncalı olabilmektedir. Emziren annelerde de kullanılmaması önerilmektedir. Günde 2 bardak yeşil çay içerek zayıflamaya katkıda bulunabilirsiniz.

Zencefilli çay: Vücudunuzdaki yağ oranını azaltmak için zencefilli çay içebilrisiniz. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştıran zencefilli çay, bazı kişilerde olumsuz sonuçlar verebilmektedir. Hamileler, tansiyon hastaları, kolestrolu bulunan kişiler bu çayı içerken dikkatli olmalıdır. Zencefilli çay, günde 1 yada 2 bardak içilerek zayıflanabilir.

Kekik Çayı: kekik nebatının yararlı tesirleri, vücut üzerinde de kendini belli eder. Kekik çayı tabiattan gelen bir mucizedir. Bağırsakların düzgün çalışması ve yağ oranının dengelenmesini sağlar. Kekik çayı günde bir bardak içilebilir. Size uygun olup olmadığını derinlemesine araştırarak öğrenebilirsiniz. Herkesin yaşı, kilosu ve çeşitli hastalıkları; çayların tesiri ile uyuşmayabilir. Bu yüzden dikkatli kullanmakta yarar vardır. Günde 1-2 Bardak içilebilir.

Piyasada çok miktarda satılan beşi bir yerde çaylar, kimi kişiler üzerinde negatif etkiler doğurmaktadır. Kilo vermek için alınan bazı çaylar, vücudun balansını bozabilir. Bu balansı savunmak için; piyasada bulunan her içeceği tüketmemek gerekir. Özelliklede şeker hastaları bazı çayların tesirlerine çok dikkat etmelidir.

Zayıflama çaylarının içerisine limon ilave ederek tesirlerini artırabilirsiniz. Limonun yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden çayların içine sıkılarak uygulanması, daha hızlı kilo yakılmasına kapı aralar. Lakin düşük tansiyon oranlarınızı bozabilen bu işem, dikkatli uygulanmalıdır. Düşük tansiyona sahip kişiler; limonlu içecekler tüketirse; tansiyonları daha fazla düşebilir.

Zayıflama çayları bazı durumlarda böbrek ve bağırsak sorunları yaşatabilmektedir. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda bitki çayını içmeyi bırakmalısınız. Zayıflama çaylarına çubuk tarçın ilave ederek kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Günlük çayınızın içine de çubuk tarçın koyabilirsiniz.

Şuursuz bir şekilde tüketilen bitkisel çaylar, vücudunuza iyi gelmeyebilir. Kimi insanlar kilo verebilmek yerine, bir hayli nebat çayını bir arada alınır. Sabah yeşil çay, akşamları adaçayı gibi fark bitkilerden faydalanırlar. Kimi bitkiler bir arada kullanıldıklarında zarar veren sonuçlar doğururlar.

Sıkıntılı bir hastalık süreci geçiren insanlar; zayıflama vaziyetini rafa kaldırmalıdırlar. Zayıflarken vücudunuzun daha fazla yorulmaması için; dinlenmeye ihtiyaç vardır. Özelliklede zayıflama ürünü olarak kullanılan ilaçlar; başka rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Zayıflamaya çalışırken yalnızca yardımcı ürünleri kullanmak yetmez. Bununla beraber ana uygulamaları da yerine getirmelisiniz. Bu ana uygulamaların en başında düzgün beslenmek gelir. Düzgün beslendiğiniz takdirde; içilen ilaçların ve nebat çaylarının tesiri daha çok artar.

Belli bir yaşın üzerindeki kişiler; zayıflama ürünlerini kullanmamalıdır. Zayıflama ürünleri; yaşı büyük olan kişilerde; kalp ve solunum yolu hastalıklarına kapı aralayabilir. Yaşı büyük olan kişilerde; uzuvlar görevlerini tam olarak yerine getiremez. Alınan ilaçların çok büyük tesiri olmaz. Az miktarda bitkisel çay içilerek; daha uzun müddette kilo verilmeye çalışılır.

Zayıflama ürünü olarak adlandırılan spor aletleri de, kilo vermenizi çabuklaştırır. Hızlı kilo vermek adına spor salonundan çıkmayan kişiler vardır. Her gün değil, düzenli aralıklarla spor yapmak gerekir. Spor aletleri de, size bu konuda yardım eden; zayıflama ürünlerinden sadece biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı