Fix Diyet

Sağlıklı bir şekilde diyet yapmak. Diyet çeşitleri ve zayıflama yöntemleri. Bu alanda konular açıp, diğer üyelere sorular sorabilirsiniz.

Hamile Kalmak Gebel...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Hamile Kalmak Gebelik


admin
Gönderiler: 22
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 12 ay önce

Hamile kalmak: gebelik her kadının hayatında önemli bir dönemdir. Konunun önemli üç yönü vardır. Birincisi kadının gebe kalabilme konusudur. Her kadın anne olmak için can atar. Fakat bazı kadınlar gebe kalamaz ve çare bulabilmek için başvurmadıkları yer kalmaz.
Bir kadının gebe kalamamasında etkin sebeplerin başında tüplerin tıkalı olması gelir. Bazen genç kızlıkta ve yeni evlilik döneminde geçirilen rahim iltihapları, tüberküloz ve ağır bir mikrobik hastalıktan sonra rahmi yumurtalara bağlayan tüplerde tıkanma olur ve yumurta çatladıktan sonra rahime atılamaz, aşılanamaz.

Bunun dışında hormonal bozukluklar, adet görmemek gibi durumlar, kadın erkek arası kan grubu uyuşmazlıkları ve de erkeğe ait sperm hücre bozuklukları ailede kadının gebe kalmasını önler.
Bu durumda kadın ve erkekte bütün sebepler birlikte araştırılmalı ve olayın hakiki yüzü ortaya çıkarılmalıdır. Günümüzde tıp bütün bu imkanlara sahiptir.

Gebeliğin ikinci konusu gebe kalan kadının 280 günü doldurana kadar tutumunun ne olacağıdır.

Paylaş:
Başa dön tuşu
iptal etmek müşteri hizmetleri vivense müşteri hizmetleri hepsiburada iletişim papara müşteri hizmetleri