Fix Diyet

Sağlıklı bir şekilde diyet yapmak. Diyet çeşitleri ve zayıflama yöntemleri. Bu alanda konular açıp, diğer üyelere sorular sorabilirsiniz.

Naylon Kullanımı Ve...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Naylon Kullanımı Ve Sağlık


admin
Gönderiler: 22
Admin
Topic starter
(@admin)
Üye
Katılım : 12 ay önce

Naylon kullanımı ve sağlık ilişkisi: Günümüzün büyük bir sanayi maddesi olan naylon, günlük hayatımızda önemli bir rol oynamaktadır. Bu madde organik ve sentetik bir maddedir. Giyim eşyalarından ev döşemelerine kadar giren bu maddenin çeşitli tipleri vardır. Elastik, istenilen yumuşaklıkta olması, dış tesirlere karşı daha dayanıklılık göstermesi, ucuz elde edilmesi bir naylon asnnın doğmasına sebep olmuştur.

 

Naylonun sağlık yönünden önemi hâlen çeşitli münakaşalara sebep olmaktadır. Kanserden tutunuz da birçok hastalıklarda bu madde zaman zaman itham edilmiştir. Fakat, hakikat olan bir taraf varsa, o da naylonun birçok insanlarda şiddetli alerjilere sebep olmasıdır. Bu maddeye karşı alerjik olan şahıslar kaşıntı, deri kızartıları ve deride şişliklerle doktora müracaat ederler. Bilhassa giyim eşyalarında bu eşyaların temas ettiği bölgelerde tipik ve alerjik deri reaksiyonları dikkati çeker. Buna karşı en iyi tedbir naylon eşyalardan vaz geçmektir. Ayrıca özel bir tedavisi yoktur.

Paylaş:
Başa dön tuşu
iptal etmek müşteri hizmetleri vivense müşteri hizmetleri hepsiburada iletişim papara müşteri hizmetleri