Diyet

Diyet Yaparken Bunları Mutlaka Uygulayın!

Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet yaparken kilo verebilmek için yapmanız gereken buzdolabı ile olan dostluğunuzu bir nebze azaltmak. Ortalama olarak günde 20 kere buzdolabının kapağını açıp kapatırız. Yemek yeme isteğimizde önemli bir rol oynayan buzdolabının bize olan negatif yanlarını ortadan kaldırmak için belli başlı yapmamız gereken uygulamalar var. Diyet yaparken yapmamanız gerekenler

Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üzerine Bir Ayna Tutturun

Rejim yaparken Arkası mıknatıslı aynaları buz dolabına yerleştirmek en uygun yöntemlerden biridir. Buzdolabınızı her açtığınızda kendinize bakacaksınız atıştırma isteğini gördüğünüz görüntü engelleyebilir. Gerçeği görmenize ayna önemli bir yardımcıdır.

Engelleyen Bir Not Yapıştırın

Bu yaz bikinimi giyeceğim, başarabilirim veya hedef 50 gibi notlar sizin başarınıza ulaşmanızı sağlayacaktır. Atıştırmak istiyorsanız sadece 1 – 2 meyve ve su tüketin.

Fotoğraf Asın

Sevdiğiniz ya da beğendiğiniz bir ünlünün resmini alın ve buzdolabınızın üzerine asın. Ya da kendi iyi göründüğünüzü düşündüğünüz bir resminizi buzdolabına yapıştırın. O günlerin yiyerek gelmiyeceğini bu şekilde anlayacaksınız.

Yeme Davranışları

Ara sıra kendinize ödül verin canınızın çok istediği bir şeyi sürekli engellerseniz o şeyi yemeye daha yakın olursunuz. Ufak bir parça bir seferlik ağzınıza atın ve yeme isteğinizi yok edin. Abartmayın!

Yağı Bırakın

Birçok alışkanlığınızı bıraktınız ama hala yağlı ürün seçimlerinde dikkatsizseniz bu kilo kaybınızı engeller. Yağlı bir peynir, krema ve tereyağını kahvaltınızda en uca koyun.

diyet yapılırken hatalar

Daraltın

Ekmekle yiyebileceğiniz ürünleri sofranızdan uzak tutun ya da haftada sadece 1 kez pişirin. Yemek yerken ekmek ihtiyacı hissetmeyeceğiniz vitaminleri sofranızda tercih edin. Mesela salata yaptınız ekmeksiz harika bir diyet ürünüdür. Salatanın suyunu ekmeğinizi banmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Yiyecekleriniz kontrol altına alın. Tartın. Ne kadar yediğini bilin bilinçli kalori almayı öğrenin.

Kalorilerinizi İçmeyin

Düşük kalorili ürünleri tüketin. Ekmek yemiyorum yemekleri azalttım diyerek içeceklerde artış göstermeyin. Gece belli bir saatten sonra yemek içinde aynı atıştırmalardan ve şekerli içeceklerden uzak durmayı başarın.

Açken Alışveriş Yapmayın

Markete karnınızı doyurmuş olarak gidin. Açken canınız her şeyi ister abur cubur evde fazlasıyla olur. Hatalı alışverişin en büyük sebebi açlıktır.

Kahvenizde Neler Var

Kafeinsiz Kahve: 4 kalori / Nescafe 4 kalori / Espresso 5 kalori

Cappucino 40 kalori / Latte 60 kalori / Cafe Mocha 150 kalori

Kahve tüketiminizde 3 bardağı geçmeyin. Yukarıdaki kalorilerini yazdığım fkafeinsiz ve nescafe olanları tercih edin. Şekersiz ve kreması kalori durumlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı