Cilt Bakımı & Güzellik

Doğal Kaş dolgunlaştırmak için ne yapılır?

KAŞ KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Kaş Çıkarma ;Kaşlar yüze ifade veren bir yapıdadır. Kaş şekilleri yüzü yumuşattığı gibi sert bir ifadeye de sokabilir. Bu yüzden yüzünüze gidecek kaş modelinizi ayarlamanız gerekir. Bu her zaman kolay olmaz. Çünkü kaşları çıkmayan bayanlar istedikleri gibi uzatıp, şekil veremezler.

Kaş kalınlaştırma ve yeni kaş çıkarma yöntemleri 

Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri -1-

Malzemeler: Aktarlardan temin edilebilecek sarımsak yağı ve zeytinyağı

Sarımsak yağının etkisini sarımsaktan anlayabilirsiniz. Sarımsağı kaşlarına sürmekten çekinen bayanlar sarımsak yağını kullanabilirler. Sarımsağın keskin kokusu yağında çok görülmez. Bir pamuğa sarımsak yağı ve zeytinyağı dökülür. Kaşlar bu karışımla silinir. Her gece yatmadan önce bu karışım kaşlara sürülür. Belli bir zaman sonra alt kısımlardan yeni kaşlar çıktığı görülür.

doğal kaş kaldırma doldurma

Kaşların Çıkması için Bakım -2-

Malzemeler için sadece fındık tanesi yeterlidir. Fındık tanesi ortadan ikiye ayrılarak; bir ateşin üzerinde ısıtılır. Ilık halde iken iç kısmı kaşlara sürülür. Bununla uğraşmak istemeyen bayanlar; fındık yağıda kullanabilir. Fındık vücuda yararlı olduğu kadar; yağıda kaşları çıkarır niteliktedir.

Çıkmayan kaşlarınız için; yağlı bir nemlendiriciyi her gece yatarken kaşlarınıza sürebilirsiniz. Belli bir zaman sonra kaşlarınızın çıktığına şahit olursunuz.

Kaşlar; bu bakımlar neticesinde de çıkmıyorsa; hormonsal sorunlarınız vardır diyebiliriz. Uyarılan kaş kökleri mutlaka cevap verir. Bütün bakımlara rağmen cevap vermeyen kaş kökleri ölmüştür. Bazı kişilerde kaşlar yok denecek kadar azdır. Şiddetli dökülmeler bir hastalığın habercisi bile olabilir.

Çıkmayan kaşları çıkarmak için; kalıcı kaş kontörü yaptıran bayanlarda çoğunluktadır. Fakat doğallıktan yana olanlar için; yapılmaması gerekir. Kaşlar olduğundan koyu ve çerçevesi yapay olduğunu çok belli eder. Hiç kaşı olmayan insanlar için uygun olabilir. Kaşlara yapılan uygulamalarda dikkatli davranmak gerekir. Bazı yağlar kaşları çıkarıcı değil; dökme şeklinde özellik sergiler.

Kaş kalemi edinerek çıkmayan boşlukları doldurmakta uygundur. Kullanılacak kalem kahverengi tonlarında seçilmelidir. Kahverengi kaş kalemi en uygun renkteki kalemdir. Siyah kaş kalemi kaşın yapaylığını artırır.

Kaş çıkarma uygulaması her bayanda aynı sonuçları doğurmaz. Bayanlar bu durumdan oldukça muzdarip oldukları için  kendilerine göre çeşitli yollar denerler. Bazı güzellik ve bakım merkezlerinde geçici kaş boyama işlemi yapılır. Doğal duran bu uygulama doğallığı seven bayanlar tarafından tercih edilir.

Kaş; bir bayanın en büyük kozudur. Kaşları çok güzel olan bayanlar bir adım öndedir. Göz makyajı daha güzel durur ve daha anlamlı bakışlar yakalanır. Kaş bakımınızı ihmal etmeyerek sizde bu şekilde kaşlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı