Sağlık

En İyi Kalıcı Diyet Planları

Yeni bir diyet planı başlatmak, daha önce denemiş olsanız bile yıldırıcı olabilir. Bu yıldırıcı durumlar sizi vazgeçirmemeli ve vücudunuzun buna ihtiyacı varsa sağlığınızı ön plana alıp daha da azimle devam etmelisiniz.

Diyet planı önerileri makalemizi incelediğinizde 7 harika öneri bulacak ve kilo verme hedeflerinize ulaşmada uzun vadeli başarıyı yakalayacaksınız.

Tüm alkollü, alkolsüz içecekleri ve enerji içeceklerini kesin ve bunun yerine bol miktarda su için.

Bu içecekler diyetinizde eksiltmeniz istenen şekerin ana kaynağıdır. Kendinize bakmanız ve kilo vermeniz konusunda ciddiyseniz, bu sorunun derhal çözülmesi gerekir. İdeal olarak, bu içeceklerin tümünü su veya bitki çayları ile değiştirmelisiniz, ancak yavaş yavaş bunu yapmanız gerekebilir. Her gün bir şekerli içeceğin yerini su ile değiştirerek başlayın.

Porsiyon boyutlarınızı kontrol edin.

Kilo vermenin en iyi yollarından biri yediğiniz miktarı azaltmaktır. Tabağınızdaki yiyecek miktarını yarı yarıya azaltın. Gerçekten tüm bu yemeğe ihtiyacınız yok. Yemeğinizi yerken zamanı uzatın. Her lokmadan sonra çatalı tabağınıza koyun. Midenizin beyninize doyduğunu söylemesi 10-20 dakikayı alır. Bu süre geçmeden önce çok fazla yemek yerseniz “çok hızlı çok yedim” hissine kapılacaksınız.

Harika bir kahvaltı yapın.

Sağlıklı bir diyette olma söz konusuysa, güne iyi başladıysanız, günün geri kalanının da harika olacağı muhtemeldir. Protein, kalsiyum ve vitamin içeren bir kahvaltı hazırlamaya çalışın. Farklı tatlar arıyorsanız haşlanmış yumurta üzerine taze soğan ve toz acı biber serpmek iyi bir seçim olacaktır.

Yemek pişirmeye başlayın.

Mutfağa girip yemek yapın. Paket yemeklerine ya da paketlenmiş yemeklere güvenmeyin. Yaşam tarzınıza taze gıdaları dahil etmeye başlayın. Bunu yapmanın yollarından biri sizin pişirmeye başlamanızdır. Ne yemeyi istediğinize karar verin. Mutfakta hepimiz hata yaparız bazıları iyi sonuçlar alır bazıları kötü, ama denemiyorsanız nasıl öğrenirsiniz? Üstelik kendi pişirdiğiniz yemeğin içeriğinde ne olduğunu en güvenli şekilde bizzat biliyor olacaksınız.

diyet planları

Her gün aktif olun.

Vücudun neredeyse her hareketi yağ yakar. Yaktığınız yağın miktarı, ne sıklıkta ve ne kadar süre aktif olduğunuza bağlı olacaktır. Her gün sadece 30 dakika bile olsa bir egzersiz planı yapın.

Sağlıksız atıştırmalar yemeyin.

Kilo vermeye çalışan insanların ortak yıldırıcısı, sağlıksız atıştırmalıklardır. Artık cips, çikolata vb. atıştırmalıklar almayın. Alışveriş yaparken arabaya koymayın. Eğer mutlaka çikolata yemek istiyorsanız sadece küçük bir parça bitter çikolata tüketin.

Küçük hedefler belirleyin.

Herkesin çoğu zaman bir şeyler başarmış gibi hissetmesi gerekir. Kendinize küçük hedefler koyarak başlarsanız kısa vadede elde ettiğiniz başarılar sizin daha çok heveslenmenizi sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı