DiyetDiyet Tarifleri

Göbek Eriten Hızlı Diyet

1 Haftada Göbek Eritme Diyeti

1 haftada göbek eritmek için basit birkaç önlem almak ve kilo vermek ile ilgili bazı bilgileri edinmek yeterlidir. 1 hafta içinde fazla yağlarınızdan kurtulmak ve kilo vermek istiyorsanız, disiplini elden bırakmamalı ve doğru bildiğiniz yanlışları tekrardan gözden geçirmelisiniz.

1 Haftada Göbek Eritme Yolları

Kilo vermek için öğünleri azaltmak yerine 3 ana öğünü gerektiği gibi karşılamanız gerekmektedir. Güne iyi bir kahvaltı öğünüyle başlayın ve sonraki öğünlerde muhakkak protein açısından zengin besinler tüketmeye çalışın. Öğle yada akşam yemeğinde protein açısından zengin besinlere ek kahverengi pirinç, tavuk, bol sebze ve salata yemeye özen gösterin. Gün içinde mevsiminin meyvesinden en az 3 adet tüketmeye özen gösterin.

Öğle öğününü atlayıp akşam yemeyi planlarsanız büyük bir hataya düşmüş olursunuz. Öğle veya diğer öğünlerden hiç birini atlamamalısınız. Öğünler arasında bitki çayı yada şekersiz çayın yanında sağlıklı atıştırmalıklar kullanabilirsiniz.

Sabah uyandığınızda günü karşılamadan önce mutlaka ılık limonlu su için. Gün içinde 2 litre su tüketmeyi ve bitki çayları içmeyi de ihmal etmeyin..

Beyaz ekmek yerine kepekli ekmeklerden yana tercihinizi kullanın. Taze beyaz ekmekler  iştahınızı kabartacak ve daha fazla yemenize sebep olacaktır. Öğünler arası çok acıktığınızda çorba ve bol salata ile açlığınızı bastırabilirsiniz.

Şekerli gıdalar kilo almanızı sağlayacaktır. Tatlı yeme ihtiyacı hissettiğinizde bir adet meyve yada bitter çikolata ile şeker ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Karnınız açken kesinlikle tatlı tüketmemelisiniz.

Şekerle birlikte hayatınızdan tuzu da önemli ölçüde azaltmanız kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Yemek yerken yavaşça yemeye ve lokmalarınızı iyice çiğnediğinizden emin olmaya gayret gösterin. Yemek tabağınıza küçük porsiyonlar alın ve doymazsanız biraz daha alın. Tabağın dolu olması sizi  onu bitirmeye şartlandırabilir.

Sindirim sisteminizi harekete geçiren yoğurt ile yediğiniz besinleri kolayca eritebilirsiniz. Yoğurt tercih ederken az yağlı olmasına özen göstermelisiniz. Yoğurt yemeyi sevmeyenler, yoğurdun içine meyve veya bal ilave ederek ağız tatlarına uygun hale getirebilirler.

Kahvaltı öğününde salatalık bulundurmanız zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Salatalık ayrıca cildiniz için de oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı