Diyet

Göbek Eritmenin En Kolay Yolları

GÖBEK ERİTME YOLLARI

Göbek yağları ; Bayanlarda göbek bölgesi oldukça estetik bir bölgedir. Bu kısmın yağlı bir doku içermemesi için; çeşitli yollara başvurmak gerekir. Şayet bir bayanın göbekli görünmesi durumunda giydiği giysilerde kendisine yakışmayacak ve rahatsızlık hissedecektir.

Göbek bölgesi yağlı olan kişiler, balık etli olarak sınıflandırdığımız guruba girerler. Göbek bölgesini eritmek, diğer yerlere nazaran çok daha zordur. Bütün yağ kütleleri bu kısımda birikmiştir. Yürüyüşle ve ufak hareketlerle erimesi imkansızdır.

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları Beslenme

Göbek eritmenin ilk şartı yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır. Sadece yağ değil, tuz, şeker, un üçlemesinden kaçınılmalıdır. 3 beyazlar olarak tabir edilen besinler alındığı müddetçe, göbek kısmını eritmeniz mümkün değildir.

Hiç kimse çok fazla yiyerek, yağsız bir göbeğe sahip olamaz. Sahip olanlar çok genç yaştaki bireylerdir. Göbek eritmek için sıkı bir diyet şarttır. Diyet kurallarına bağlı kalırsanız, göbeğinizin eridiğini görürsünüz.

Göbek eriten diyetler için Zayıflama katagorimizin diyet bölümüne bakabilirsiz. Sizler için 1 adet diyet örneği verelim.

Zayıflama Diyeti

Sabah Kahvaltısı (Saat : 08.00 -09.00 Arası) 2 dilim ekmek, maydanoz, beyaz peynir, yeşil çay

Ara öğün olarak 2 adet ceviz yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği (Saat : 12.00 -13.00 Arası) 1 tabak döner, 1 dilim ekmek, az yağlı salata

Ara öğünde yarım paket form bisküvi yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği (Saat : 17.00 -18.30 Arası)  sebze yemeği, 1 dilim kepek ekmek, yağsız salata

Acıktığınızı hissettiğinizde 1 adet meyve yiyebilirsiniz. Bu durum yatana kadar geçerlidir.

2. Göbek Eritme Yolları Egzersiz 

Spor aynı zamanda fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Dümdüz bir göbek için bayanlar, birçok estetik ve yağ aldırma işlemleri yaptırırlar. Fakat sizin için önemli olan; doğal yollardan acısız çözüme ulaşmaktır.

Göbek eriten hareketlerin tam listesi için vücut sıkılaştırma bölümüne bakınız.

  • Göbek eritmek için en etkili ve en bilinen yöntem mekiktir. Mekik çekerken karın kaslarınız oldukça kasılır. Zamanla yağ yakmaya başlarsınız. Günde 3 set halinde 10ar kere yapacağınız mekik hareketi ile; düz bir karına kavuşabilirsiniz. Göbek eritmek için mekik çekerken dikkat etmeniz gereken kısım karın kaslarınızdan yardım almaktır. Kol ve ayaklardan aldığınız yardımlarla yapacağınız hareketin sonuçları daha geç görülür.
  • Göbek Eritme Hareketleri 2 ;Yere sırt üstü uzanın. Bacakları hafif kıvırarak ayağınız yere basacak şekle getirin. Kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Mekik hareketinin benzeri olarak şimdi yerden yavaşça uzanın ve öne ve geri hareketlerle karın kaslarınızı hareket ettirin. Bu hareketin mekikten tek farkı daha az yorucu olmasıdır.

Göbek eritme konusunda ev hanımları daha şanslıdır. Dezavantaj gibi görülse de, evde oturmakla da göbek bölgesini eritebilirsiniz. Ev işleri ile uğraşırken sporda yapmış olursunuz. Ev işlerinin ciddi bir kalori yakma durumu vardır. Bu sayede göbeğinizden yağ yakarak kurtulabilirsiniz.

3.Göbek Eritme Yolları Masaj

Göbeğe masaj uygulamaktır. Bu şekilde göbek erir mi diye düşünen kişiler olacaktır. Göbeğe belli bir baskı ve hareketlenme verirseniz, yağ yakmaya başlayacaktır. Göbek bölgenizin terlemesini sağlamalısınız. Spor yaparken kalın bir havlu sarabilirsiniz. Terleyen bölge yağ yakar. Bu sayede dilediğiniz gibi bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı