Sağlık

Hızlı Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı

Denenmiş Kilo Alma Yöntemleri

Kilo hesaplama aracında çıkan sonuç aşırı zayıf olduğunuzu belirtiyorsa, bu konuda doktora başvurmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Çıkan sonuçlarda kilonuzun normal seviyede olduğu belirtiliyorsa “Tekrar hesapla” butonuna basın ve bu sefer kendi kilonuz yerine ulaşmak istediğiniz kiloyu girerek hesapla butonuna basın. Çıkan sonuçta fazla kilolu olduğunuz belirtiliyorsa kilo alma fikrinizi tekrardan gözden geçirmenizde fayda var.

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler

Kilo almaya çalışmak, en az kilo vermek kadar zahmetlidir. Metabolizması daha hızlı çalışan kişiler, besinlerden elde etmiş oldukları enerjiyi daha hızlı bir şekilde yakacaktır. Bu da kilo alamıyor olmanızın başlıca sebebi haline gelebilmektir. Yapmanız gereken günlük ekstradan 500 kalori daha almaktır. Haftada yarım kilo anlamına gelir. Her gün yediğiniz besinlerin kalorisini not alarak ve her gün tartılıp kilonuzu bilerek ihtiyacınız olan kalori miktarını belirleyebilirsiniz. İşiniz ve yaşam biçiminiz, günlük harcadığınız kalori miktarını etkileyecektir. Her gün harcadığınız kaloriye ek olarak günde 500 kalori daha almanız durumunda rahatlıkla kilo alacaksınız.

hızlı kilo almak

Daha detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse; Sabah, öğle ve akşam yemeği için bir saat belirlemeli ve her gün aynı saatlerde öğün atlamadan beslenmelisiniz. Öğünler arasında fıstık ve leblebi tüketebilirsiniz. Günde 2 litre(8 bardak) su içmeniz gerekmektedir, sağlığınız için bu oldukça önemlidir. Protein ihtiyacınızı günlük olarak karşıladığınızdan emin olun ve gün içinde hafif spor yapın.

Şekerli veya hamur işi ile beslenmenin kilo yaptığı halk arasında bilinir. Bazı kişilerde işe yarasa da bu tarz beslenme vücudunuzda yağ yapacağı için şekilsiz bir şekilde kilo almanıza sebep olabilmektedir. Göbeğiniz şişer, kilonuz artar ancak vücudunuzda halen kemikleriniz sayılacak kadar zayıf bir görünüm olabilir. Bu tarz şekilsiz bir vücuda sahip olmak istemiyorsanız sağlıklı beslenmeli, protein ihtiyacınızı karşılamalı ve mutlaka spor yapmalısınız. Mesleğiniz dolayısıyla gün içinde aktifseniz, spor konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Örnek olarak marangozluk mesleğiyle uğraşan bir kişi, kaslı bir vücut yapısına sahip olacaktır. Bu kişi yeterli ve dengeli beslendiğinde vücudunda yağ yerine kas depolayacaktır. Günün çoğunu oturarak yada araba kullanarak geçiren kişiler ise kas yapısını güçlendirmek için spor yapmak zorundadır.

hızlı kilo almak nasıl olur

Yumurta, herkesin erişebileceği bir protein deposudur. Her gün az miktarda tereyağı tüketmeye çalışın. Doğal meyve suyu tüketmeye gayret gösterin. Fıstık ezmesi protein ve kalori bakımından yararlıdır. Bir porsiyon peynirde 69 kalori, protein, kalsiyum, yağ ve kolesterol bulunmaktadır. Bir adet muz yaklaşık 100 kalori içermektedir. Kilo almak isteyenler her gün bir adet muz tüketerek günlük kalori alımlarını yükseltebilirler. Yemeklerden sonra çay yada kahve içmek bazı minerallerin sindirilmesini engelleyebilmektedir.

Bu bilgiler ışığında beslenmenizi kontrol altına alarak rahatlıkla kilo alabilirsiniz. Hızlı kilo almak için toz, ilaç vb. doğal olmayan yolları tercih etmek sizi sağlığınızdan edebilir. İhtiyacınız olan kalori miktarından biraz fazlasını vücudunuza katarak rahatlıkla istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı