Sağlık

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo almak bir süre sonra; dış görünüşünüzü ve sağlığınızı etkiler. Dış görünüşünden rahatsız olan insanlar, bir süre sonra çabuk bir şekilde kilo vermenin yollarını ararlar.Özellikle bayanlar  kilo vermek istiyorum diyerek çok zahmetli diyetlere ve egzersizlere kalkışırlar. Bir çok kadın bu diyetlerden ve egzersizlerden sıkılır ve bunları yapmayı bırakır böyle durumda verilen kilo hızla geri alınır. Bayanların her gün kolaylıkla yapabilecekleri ve hızlı kilo vermelerini sağlayacak bir kaç öneriyi yazdık çok basit ve kolay olan bu hızlı kilo verme yöntemlerini uyguladığınızda kısa sürede kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Hızlı Kilo Vermek için 

1- Hızlı  kilo verme için; beslenme düzenine çok dikkat etmelisiniz. Karbonhidratlı yiyeceklerin kilo aldırdığını artık herkes biliyor. Buna göre beyaz ekmekten kaçınmak gerekir. Özelliklede; makarna ve pilav gibi yiyeceklerle ekmek tüketmek çok sakıncalıdır. Sebze ağırlıklı bir beslenme düzeni oluşturarak; hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

2- Hızlı kilo vermek için; bol miktarda su içilmelidir. Günde 2 litre su içen insanlarda kilo vermek daha kolaydır. Vücuda giren su; yenilen besinlerin hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar. Sulu gıdalar tercih edildiğinde daha çabuk kilo verebilirsiniz.

3- Kilo vermenin en hızlı yolu; Kahvaltı öğününü atlamamaktır. Kahvaltıda alınan enerji; hiçbir öğünde sağlanamaz. Peynir, zeytin, bal gibi yiyecekler kuvvetli bir şekilde enerji sağlayıcıdırlar. Kahvaltıda tüketilen ekmek; beyaz ekmek değil; kepekli ekmek olmalıdır. Beyaz ekmek kilo aldırıcı bir besin maddesi olduğu için tercih edilmez.
Spor yapamayan kişiler; evde basit şekilde hareketler yaparak kilo verebilirler. Mekik çekmek, pilates topu ile çeşitli hareketler yapmak basit spor hareketlerini oluşturur. Ya da gün içerisinde yarım saatlik yapılan bir yürüyüş; hem kalp sağlığınızı korur, hem de kilo vermenizi sağlar.

4- Spor ve diyet ile desteklenen rejimler; kolay yoldan kilo vermenizi sağlar. Yemek esnasında asitli içecekler içilmemelidir. Asitli içecekler mideye zararlı olduğu gibi; çok miktarda şeker içerirler. Bir bardak asitli içecekte; yaklaşık 10 küp şeker bulunur. Bu durumdan yola çıkarak; ne kadar şekeri vücuda depolayacağınızı hesaplayabilirsiniz. Asitli içecekler yerine; taze sıkılmış meyve suları ve hazır meyve sularından tüketebilirsiniz.

5- Kilo Vermek için ; Yemek yerken, asla doyana kadar tüketmemelisiniz. Çok fazla doymadan masadan kalkarsanız; mideniz rahatlar ve kolay yoldan az gıda almış olursunuz. Arada sırada karnı acıkan insanlar bol kalorili çikolatalara yönelirler. Yemekten kısarak, çikolataya yönelmek diyette hiçbir yol kat edemeyeceğinizin işaretidir. Diyet yapılırken şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır.

6- Düzenli uyumak ve düzenli yemek tüketmek kilo vermenizi sağlar. Her şeyi aşırı derecede kafaya takan ve psikolojik yönden çökmüş insanlarda, fazla yeme isteği görülür. Bu yüzden rahat bir hayat tarzı benimsemelisiniz. Çok kilolu kişiler ya çok mutludur ya da çok takıntılıdır. Normal kilo standartlarında olmak için; dengeli bir kişilikte olmak gerekir. Ne yediğinizin bilincinde olmanız, size fit bir vücut olarak geri dönecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı