DiyetDiyet Tarifleri

İştah Azaltan Bitkiler ile Zayıflamak

İŞTAH AZALTAN BİTKİLER

Diyet yapanların en büyük sorunu iştahtır. Karınları aç olmasa da gördükleri anda canları çeker ve bu da iştahlarının fazlaca çok olmasından kaynaklanır. Cilt.net olarak tam da bu konu üzerinde durmak istedik. İştah azaltan bitkiler ile sağlıklı şekilde kilo verebilir yağ yakım hızınızı arttırabilirsiniz.

İştah Azaltan Bitkiler

İştah Azaltıcı Balık Otu

Balık otu saç ve tırnakların sağlıklı şekilde beslenmesine yardımcı bir bitkidir. İştahın kapanmasına yardımcı olan bu bitki metabolizmanın hızlanmasını kolaylaştırır. Yemeklere ve salatalara ilave ederek rahatlıkla tüketebilirsiniz.

At Kuyruğu Nasıl İştah Azaltır?

İdrar söktürücü özelliği ile bilinen at kuyruğu bitkisi aynı zamanda yağların erimesinde de oldukça etkilidir. Fakat gün içinde fazla tüketmek böreklerinize zarar vereceğinden verilen ölçülerde içmeye özen gösterin.

İştah Azaltıcı Sinameki

İshal etkisi ile bilinen sinameki bağırsaklardaki suyun emilimini azaltarak bağırsaklara çok kullanımda zarar verebilir. Bunun için sinameki bitkisini mutlaka idrar söktürücü otlar ile birlikte tüketmeye dikkat edilmelidir.

Maydanoz

Maydanoz kürünü birçok bitki uzmanı zayıflamak isteyenlere öneriyor. Maydanozu limonlayıp sabah kahvaltılarında yiyebilir ya da çayını demleyerek günde 2 kez içebilirsiniz. Şişkinliklere ve metabolizmanın hızlanmasında oldukça yardımcıdır.

Tere

Tere yağların yakılmasını sağlayan bir bitkidir. İçeriğinde çokça vitamin bulunan tereyi çiğ yemek daha faydalıdır.

Adaçayı

Adaçayı en çok kışın tüketilse de zayıflamak isteyenler kesinlikle yazın da tüketmeliler. İştahı oldukça kesen adaçayını sabahları ve her yemekten önce aç veya tok karnına tüketebilirsiniz.

Fesleğen

Fesleğen iştah kapatır ve vücutta oluşan fazla suyun atılmasında yardımcıdır. Fesleğen tüketmek aynı zamanda ruh sağlığını da olumlu yönde etkiler.

Biberiye

Biberiye çayını günde bir kere içmek iştahınızı kapatır. Biberiyeyi yemeklerde ve salatalarda da rahatlıkla tüketebilirsiniz. Cildi sıkılaştırır ve kişiye canlılık verir. Biberiye aynı zamanda migren ağrılarını geçirmesi ile bilinir.

Metabolizmayı Hızlandıran Kekik

Kekik metabolizmayı hızlandıran ve iştah kesen bitkiler arasındadır. Kekik tüketildiğinde enerji vererek zayıflamanıza ekstra katkı sağlar.

İştah Azaltıcı Civanperçemi

Civanperçemi tatlı iştahını azaltması ile ünlüdür. Ağır yemeklerden sonra tükettiğiniz civanperçemi çayı hafiflik sağlarken yemek öncesi tüketildiğinde kişide tokluk hissi oluşturur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı