DiyetDiyet Tarifleri

İştah Kesici Yiyecekler, Bitkiler, Çaylar ve Kürler

İştah Kesici Yiyecekler Nelerdir?

İştah kapatmak; Açık olan iştahınız sonucunda; fazla miktarda kilo almaya başlarsınız. Bu yüzden iştah kapatıcı bitkiler kullanarak; yemek zevkinizi bir süre kısıtlamanız gerekir. İştah kesici ilaçlardan ziyade doğal iştah kesiciler ; İştah kesici bitkiler,Yiyecekler,Çaylar ile iştahınızı kapatmanız hem daha sağlıklı hemde denenmiş bir yöntemdir.

İştah Kapatıcı Bitkiler

– Kekik: Kekik sindirimi kolaylaştırdığı gibi; metabolizmanın da hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Kolay kilo vermeyi sağlayarak, sizi istediğiniz ölçülere getirir. Yemeklerinizde kekik bitkisinden faydalanabilirsiniz.

– Nane: Nane bitkisinin koklanması bile iştahın kesilmesini sağlar. Ağır bir koku içerdiği için; iştahınız kapanır ve yeme isteğiniz son derece azalır.

– Ispanak: Ispanak kolay bir şekilde tokluk hissi sağlayan bitkilerden biridir. Ispanak tüketildiği müddetçe; daha tok kalacağınızdan yemek yeme sürenizde uzamış olur. Yemeklerinizde ıspanak bitkisinden yararlanarak, sağlıklı bir şekilde diyet yapabilirsiniz.

– Sinameki: Sinameki bitkisi bağırsaklarda adeta bir müshil görevi görür. Çay olarak içildiğinde boşaltım sistemini hızlı bir şekilde çalıştırır. Faydalı etkilerinin yanında, çok şekilde tüketildiğinde zararlı olabilir. Bu yüzden dengeli bir şekilde içilmelidir.

– Tere: Tere bitkisinin tadı acı olduğu için; iştahı kapatır. Tere bitkisinin çiğ yenmesi daha iyidir. Bu yüzden yemeklerin yanında tere bitkisini tüketebilirsiniz. Çok olmamak kaydı ile; tüketilmesi iyi olacaktır.

– Biberiye: Biberiye sindirimi kolaylaştırır. Yemeklerde kullanımı uygundur. Et yemeklerinde kullanımı daha uygun olacaktır. Biberiye vücut içinde faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı