Sağlık

Kilo Vermek İçin 8 Altın Kural

SAĞLIKLI KİLO VERME

Sağlıklı kilo vermek sandığınızdan daha fazla önemlidir. Kilo vermek için vücudun gereksinim duyduğu proteinleri, en aza indirgerseniz; bazı organlarınızda zararlı ve kalıcı hasarlar oluşturabilirsiniz. Bu yüzden proteinleri ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri almanızı sağlayan sağlıklı kilo verme yöntemlerini denemelisiniz.

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

1- Sağlıklı kilo vermek için; bütün gün yemek yemeden durmamanız gerek. Daima evde otursanız bile; enerjiye ihtiyacınız yok demek yanlış olur. Bu yüzden midenize faydalı protein ve besinler girmesi gerekir. Sabah kahvaltılarını aksatmadan kilo vermeye çalışmanız daha mantıklıdır.

2- Günde 3 öğün yemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Porsiyonlarınız küçük ve ekmek miktarınız az olmalıdır. Öğle aralarında açlık hissi yaşarsanız; meyve tüketebilirsiniz.

3- Yemekleri en aza indirgeyerek kilo vermeniz çok kolay değildir. Bu yüzden gün içinde çeşitli aktivitelerde bulunmalısınız. En basit spor hareketlerinden yardım almalı veya yarım saatlik yürüyüşlere çıkmalısınız.

4- Normal ekmek yerine; buğday ekmeği tüketmelisiniz. Buğday ekmeği kilo verirken size daha fazla yardım edecektir.

5- Bisküvi, çikolata ve tatlı krizlerinizi; atlatmak için kendinize hakim olmalısınız. Tatlı isteği duyduğunuzda; kendinize ayın bir gününde ödül vermelisiniz. Ayda bir kere çikolatalı bir dilim pasta bile yiyebilirsiniz.

5- Yemek yaparken; kullandığınız yağları bir kenara atmalısınız. Bunun yerine en sağlıklı yağ olan; zeytinyağını tercih etmelisiniz. Böylece daha az yağ alarak, kilo vermenin kolay yoluna ulaşmış olacaksınız.

6- Su içmenin sınırını aşmadan bol miktarda tüketmeniz gerekecek. Diyetlerde önerilen su; yağ yakılmasının en basit yoludur. Günde 2 litreyi geçmemek kaydı ile su tüketmeniz gerekir.

8- Yağsız ürünlere yönelmeniz kilo vermeyi çabuklaştırır. Az yağlı süt, yağsız yoğurt gibi besinleri; öğünlerinizin yanında tüketebilirsiniz.

Yukarıda yazan yöntemlere uyarak  sağlıklı kilo verme işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca Zayıflama bölümümüzden kendinize uygun bir diyet, Zayıflama içecekleri veya spor listesini seçerek kilo vermeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı