Kilo Vermek İçin 8 Altın Kural

Kilo Vermek İçin 8 Altın Kural

Haziran 4, 2020 0 Yazar: admin

SAĞLIKLI KİLO VERME

Sağlıklı kilo vermek sandığınızdan daha fazla önemlidir. Kilo vermek için vücudun gereksinim duyduğu proteinleri, en aza indirgerseniz; bazı organlarınızda zararlı ve kalıcı hasarlar oluşturabilirsiniz. Bu yüzden proteinleri ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri almanızı sağlayan sağlıklı kilo verme yöntemlerini denemelisiniz.

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

1- Sağlıklı kilo vermek için; bütün gün yemek yemeden durmamanız gerek. Daima evde otursanız bile; enerjiye ihtiyacınız yok demek yanlış olur. Bu yüzden midenize faydalı protein ve besinler girmesi gerekir. Sabah kahvaltılarını aksatmadan kilo vermeye çalışmanız daha mantıklıdır.

2- Günde 3 öğün yemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Porsiyonlarınız küçük ve ekmek miktarınız az olmalıdır. Öğle aralarında açlık hissi yaşarsanız; meyve tüketebilirsiniz.

3- Yemekleri en aza indirgeyerek kilo vermeniz çok kolay değildir. Bu yüzden gün içinde çeşitli aktivitelerde bulunmalısınız. En basit spor hareketlerinden yardım almalı veya yarım saatlik yürüyüşlere çıkmalısınız.

4- Normal ekmek yerine; buğday ekmeği tüketmelisiniz. Buğday ekmeği kilo verirken size daha fazla yardım edecektir.

5- Bisküvi, çikolata ve tatlı krizlerinizi; atlatmak için kendinize hakim olmalısınız. Tatlı isteği duyduğunuzda; kendinize ayın bir gününde ödül vermelisiniz. Ayda bir kere çikolatalı bir dilim pasta bile yiyebilirsiniz.

5- Yemek yaparken; kullandığınız yağları bir kenara atmalısınız. Bunun yerine en sağlıklı yağ olan; zeytinyağını tercih etmelisiniz. Böylece daha az yağ alarak, kilo vermenin kolay yoluna ulaşmış olacaksınız.

6- Su içmenin sınırını aşmadan bol miktarda tüketmeniz gerekecek. Diyetlerde önerilen su; yağ yakılmasının en basit yoludur. Günde 2 litreyi geçmemek kaydı ile su tüketmeniz gerekir.

8- Yağsız ürünlere yönelmeniz kilo vermeyi çabuklaştırır. Az yağlı süt, yağsız yoğurt gibi besinleri; öğünlerinizin yanında tüketebilirsiniz.

Yukarıda yazan yöntemlere uyarak  sağlıklı kilo verme işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca Zayıflama bölümümüzden kendinize uygun bir diyet, Zayıflama içecekleri veya spor listesini seçerek kilo vermeye başlayabilirsiniz.