DiyetDiyet TarifleriUncategorized

Kuru soğan suyu zayıflatır mı, soğanın faydaları neler?

SOĞAN SUYU ZAYIFLATIRMI?

Soğan suyu zayıflatır mı? diye hepimiz merak ediyoruz. Kesinlikle bilinmesi gereken bir gerçek var ki hiçbir besin tek başına zayıflamada etkili olmaz. Ancak bunları uygularken diyet ve sporla desteklerseniz zayıflama hedefinizi çok daha kısa sürede tamamlamış olursunuz.

Soğanın tek başına zayıflamaya pek bir etkisi yoktur. Fakat çorba olarak tüketildiğinde içindeki vitaminler metabolizma hızınızı arttırarak enerji alımını yükseltir. Bu da soğan sayesinde zayıflamış hissi uyandırır. Fakat dediğimiz gibi tek başına zayıflamaya yardımcı değildir.

Soğan Suyunun Zayıflamaya Etkisi

1 kase soğan suyunun içerisinde 28 kalori mevcuttur. Fakat içinde bulunan B6 vitamini, kalsiyum, selenyum, demir, manganez, çinko, fosfor ve bakır barındırır. Diyet yaparken yeterli derecede beslenemeyen vücut soğan suyu sayesinde yeterli derecede vitamin takviyesi almanıza yardımcı olur.

Besin lifi içere soğan çorbası ise oldukça doyurucu bir alternatiftir ve düşük kalorilidir. Soğan çorbası ile açılış yapıp yemeğe devam ettiğinizde normalde doyduğunuzdan çok daha çabuk doyacak ve daha uzun süre tok kalacaksınız. Buda gereğinden fazla kalori alımından sizi rahatlıkla kurtaracaktır.

Soğan Çorbası Besin Değeri: Soğan suyuna oranla biraz daha yüksek kalori değerlerine sahi 1 kade soğan çorbasının içerisinde 50 kalori bulunur, fakat bu kalori değeri bildiğiniz diğer tüm çorbalardan daha azdır.

Soğan Çorbası Tarifi

  • Soğan ( 1 tane )
  • Tuz ( çay kaşının ucu ile )
  • Tavuk suyu ( doğal 2 yemek kaşığı )
  • Kereviz ( 2 – 3 küçük parça )
  • Mantar ( 2 – 3 tane )
  • Havuç ( yarım kabuğunu soyun )

Hazırlanışı: Hepsini kaynatıp pişince ocaktan alın ve blenderdan geçirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı