Sağlık

Kusurak Zayıflama Zararları

bu yöntem sağlığa oldukça zarar verici bir yöntem olarak ileride sağlık sorunları yaratabilecek şekilde seyrediyor.

Kusarak Zayıflama

İnsanlar hayatta kalabilmek için çeşitli yiyecekler ile besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Fakat zamanla oluşan kilolardan kurtulmak için çeşitli yöntemler geliştirir kişi zayıflamak adına birçok diyet yöntemi uygular.Kimi olumlu sonuçlar alırken kimi sağlığına zarar verir.

Zayıflama yöntemlerinden biri olan kusarak zayıflama konusunu açalım insanlar zayıflamak adına yedikleri besinleri midelerine ulaşmadan vitaminlerini faydalarını almadan tekrar kusmaya yelteniyor. Ve yedikleri besinleri tekrar çıkarabiliyorlar.

Bu yöntem ile vücuda besin faydası olmuyor ve kilo alımı otomatikman durdurulabiliyor.

Fakat bu yöntem sağlığa oldukça zarar verici bir yöntem olarak ileride sağlık sorunları yaratabilecek şekilde seyrediyor. Bu şekilde beslenmeye ve sonrasında kusmaya vücut alıştıktan sonra bu ihtiyacı sürekli istiyor ve bu şekilde düzensiz bir beslenme ve tehlikeli bir yöntem ile sağlıksız zayıflanıyor.

Yemekten Sonra Kusmak Hastalık Mı ?

Yenilen her besin için bir kusma ihtiyacı vücut tarafından otomatik algılandığı için sonrasında kaybolan kiloyu toplamakta bir o kadar zorlaşıyor. Yenilen yemeklerin tamamının kusularak oluşabilecek zayıflığın yediğimiz besinleri azaltarak ulaşılmaya sağlanması çok daha mantıklı ve sağlıklı bir işlem olacaktır. Daha çok bayanların, bayanlardan ziyade geç yaşta olan kızların uyguladığı bu yöntemin faydasından bahsetmek oldukça zordur. Tek faydası zayıflamış olunması diyebiliriz.

Normla yolla kusmanın faydaları vardır, midemizde bir temizlik söz konusu olur, gözden bulunan görme olayını güçlendirir. Sarılık, siroz gibi hastalıklara faydalıdır, böbreklerde oluşan bir çok rahatsızlığa, var olan mesane yaralarına faydalıdır ama söylendiği üzere normal kusma olayı bilinçli olarak müdahale ile yapılan kusma olayının bu faydaları içerdiğini söylemek doğru olmaz.

Ama oluşabilecek diğer olumsuz sonuçlar zayıflamış olma hissinin verdiği mutluluğu hiçbir zaman veremeyecektir. Sonrasında yaşanabilecek rahatsızlıklardan dolayı bir çok pişmanlığa düşebiliriz. Ve yukarıda belirttiğimiz gibi vücut buna alıştığı için düzeltmekte oldukça zor zaman gerektiren bir işlem haline gelecektir. Kusarak zayıflama ölümcül hastalıklara bile sebep olabiliyor, hiçbir insan sadece zayıflayabilmek adına kendi vücuduna bu eziyeti yapmamalı bu yöntemi seçmemelidir.

Diğer yöntemleri uygulamanın yanı sıra spora ağırlık vermek en sağlıklı zayıflama yöntemi olacaktır. Aynı zaman da bir hastalıktır kusarak zayıflama Bulumia Nervosa adında bilinmektedir. Metabolizmanın normalde olduğundan farklı çalışıyor olması baş ağrısı, yorgunluk, adet düzensizliği, kabız tansiyon düşüklüğü gibi bir çok sinyal verdirecek bir uygulama yöntemidir.

kusarak zayıflama

Kusarak Zayıflama Sonrası Tehlikeli!

Kusarak zayıflama sayesinde istediğiniz kiloya ulaştınız diyelim ki sonrasında da kontrolsüz bir şekilde tekrar kilo almaya başlayabilirsiniz metabolizma normal çalışması gerektiği gibi çalışmadığı için tekrar kontrol dışı kilo almaya başlayabiliriz buda zaten fazlasıyla büyük bir olumsuzluktur. Normalde kadınlarda görülen bu hastalık derinlerine inildiği zaman genelde aile yapısı bozuk olan ailelerin doğru yetiştirme tarzından yoksun bırakıldıkları için olan bir etkidir.

En fazla kadınların uygulamasının yanı sıra en fazla ünlü bayanların, mankenlerin uyguladığı bir yöntem olan kusarak zayıflama bu yüzdendir ki fazla dikkat çekip ilgi uyandırır. Ünlüler her zaman her insan tarafında belirli dönemlerde ilgi çekmiş örnek alınmıştır. Ama hayatta her zaman aldığımızın örneğin doğru olup olamadığını bize ne getirisi olacağını düşünerek hareket etmeliyiz.

Kusarak Zayıflama Yöntemi

Bir ünlü yapıyor diye sağlıksız bir şekilde zayıflamaya kalkarsak bedelini kendimiz öderiz ve buna değil örnek aldığımız ünlünün hiç kimsenin bir faydası olmaz sağlık problemlerimiz ile kendimiz uğraşır, normal sorunsuz olan sağlığımızı yitirme yoluna gideriz. Bu yüzden kusarak zayıflama yöntemini asla ve asla denememeli spor, az yemek yeme, bol su tüketme gibi yöntemler ile bu takvime uyarak vücut ihtiyacı olan bütün besinleri yiyerek sağlıklı bir şekilde beslenmeli sağlıklı bir şekilde zayıflamalıyız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı