Detoks TarifleriDiyet

Limonlu Yoğurt ile Hızlı Zayıflama

Limonlu Yoğurt ile Zayıflama

Limonlu yoğurt kısa sürede kilo vermek isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bir  karışımdır. Hayret uyandırıcı derecede etkili olan limon ve yoğurt karışımı, kendinizi fazla zorlamadan fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Kullananlar tarafından tavsiye edilen ancak henüz denememiş olanlar tarafından hafife alınan limonlu yoğurt, bugüne kadar diyet uğruna aç kaldığınız günleri tekrardan sorgulamanıza sebep olacak. Kilo vermek istiyor ve limonlu yoğurt konusunda abarttığımızı düşünüyorsanız, sadece 3 hafta düzenli olarak kullanıp mucizevi etkiyi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Amino asitler ve C vitamini bakımından zengin olan limon, asit ve kalsiyum bakımından zengin yoğurt ile birlikte kullanıldığında metabolizmanızı hızlandıracak, tokluk hissi oluşturacak ve şaşırtıcı biçimde yağlarınızı yakmanızı sağlayacaktır. İddialı şekilde bahsettiğimiz limonlu yoğurt, günde 3 kez yemeklerden sonra kullanılıyor haftada 1 veya 1,5 kilo vermenizi sağlıyor.

Zayıflatan Limonlu Yoğurt Tarifi

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 kase yoğurt
  • Kırmızı biber yada isteğinize göre tarçın, nane, zencefil

1 Kase yoğurt içine limon suyunu ve kırmızı biberi ilave edip karıştırın. Kırmızı biber sevmeyenler nane, tarçın, zerdeçal veya zencefil de kullanabilirler. Hazırladığınız limonlu yoğurdu kahvaltıdan yarım saat sonra, öğle yemeğinden yarım saat sonra ve gece yatmadan yarım saat önce olmak üzere günde 3 kere tüketin. Her seferinde 1 kase yeni yoğurt hazırlayıp yemeniz gerekmektedir. Bazı arkadaşlarımız 1 kase yoğurdu 3 öğüne bölerek tüketiyorlarmış, bu şekilde faydasını göremezsiniz.

Limonlu Yoğurt Zayıflatırmı?

  • Yoğurt suyu emilimi sayesinde sindirim sisteminiz daha hızlı çalışacak ve kilo vermenize önemli katkı sağlayacaktır.
  • Kullandığınız yoğurt, yağsız yoğurt olmalıdır. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Kullandığınız yoğurdun sulu olması mide emiliminde daha faydalı olacaktır.
  • Yoğurt, yağ yakmada yararlı olduğu gibi tok tutucu özelliği ile de öğünlerde fazla yemek yemenizi engelleyecektir.
  • Limonlu yoğurt, vücudunuzda birikmiş olan fazla suyu atacaktır ve bu da limonlu yoğurdun bir diğer faydasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı