Sağlık

Yüzden Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı

Bazı bayanlar oldukça zayıf olsalar da dolgun yanaklarından hoşlanmazlar ve zayıflaması için ne gerekiyorsa yaparlar. Yapılan diyet ve egzersizlerle vücudun tamamından kilo verebildiğiniz için yüzünüz vücudunuza göre yine daha dolgun kalacaktır. Bunun için diyet yaparak zayıfladıktan sonra yüzünüz için uygulayabileceğiniz bir takım yöntemleri denemelisiniz.

Yüzden Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı

1- Bol Su İçmek

Vücudun ihtiyacı kadar su içilmediğinde vücut kenarda depolanan suyu tutarak harcanmasını önler ve sürekli olarak suyu depolar. Bu depolanan su özellikle yüzde şişkinliğe neden olur. Göz kapaklarında ve yanak bölgesinde birikir. Yüzünüzün su ile şişmesini önlemek için düzenli olarak günde 2 litreye yakın su tüketmelisiniz.

2- Şeker ve Tuz Tüketimini Azaltın

Beslenme ve diyet uzmanları az su içilmesinden doğan fazla şeker ve tuzun da yüzde şişliğe neden olduğunu söylüyorlar.

3- Bazı İlaçlar Şişkinlik Yapar

Doktor kontrolünde alınsa da kendiniz reçetesiz alsanız da bazı ilaçlar yüzün şişmesine neden olmaktadır. Eğer yüzünüzde devamlı bir şişkinlik var ise bu ilaçları doktorlara danışarak kullanmalısınız. Gerekirse bu ilaçların farklı müdaillerini kullanabilirsiniz.

4- Ağırlık Çalışın

Ağırlık çalışmak kasların daha etkin çalışmasını sağlamaktadır. Bu ağırlık egzersizleri kilo vermede de oldukça etkilidir. Çünkü metabolizmayı hızlandırır.

5- Alkolden Uzak Durun

Alkol sadece yüzün değil tüm vücudun şişmesine neden olur. Su kaybına neden olan alkol vücudun su depolamasını sağlar. Depolanan su da yüz bölgesinde kiloya neden olur.

Yüzden Kilo Vermek için Ayrıca Yapılması Gerekenler

  • Günlük yemeklerinizde yağı azaltın ve katı yağdan uzak durun.
  • Öğünler arasında kahvaltınızı mutlaka yapın.
  • Yanak egzersizlerinde en sık olarak yanaklarınızı iyice şişirin ve 5 saniye sonra üfleyerek bırakın. Yüzün zayıflamasında etkilidir.
  • Her gün sebze ve meyve tüketimini düzenli hale getirin.
  • Düzenli uyumak vücudunuzu çalıştırarak yağların birikmesine engel olur.
  • Her daim gülümsemek yanakların erimesine neden olur.

Yanakların kilosunu gizlemek için; Makyaj yaparken alt yanaklara ve çene bölgesine koyu renk pudra ile kontörleme yaparsanız yüzünüz daha ince görünecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı