DiyetDiyet Tarifleri

Zayıflamak İçin En Değerli İpuçları

Sürekli diyet yapıyor fakat kilolar bir türlü gitmiyorsa farklı bir yol deneyin ve alışkanlıklarınızı değiştirin. Hem bütçenize katkıda bulunacak hem de yeme düzeninizi değiştirecek olan bu yöntemler kalıcı kilo vermenizi sağlayacaktır. Zayıflamak için küçük ipuçları cilt.net de sizlerle.

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Hedeflerinizi Minimum Tutun

Öncelikle hedeflerinizi yapabilecekleriniz üzerine oluşturun. Yani bundan sonra şekeri bıraktım yada asla tatlı yemek yok yerine daha az yemeyelim veya şu günler tatlı yiyebilirim şeklinde olmalı. Koyduğunuz hedeflerin bozulması daha çok kilo alımına sebep olacağı için sınırlarınız uygulayabileceğiniz düzeyde olmalı. Hedeflerinizi minimum tutarak daha sonrasında yükseltebilirsiniz.

Gözden Uzak Olan Gönülden de Uzak Olur

Marketten aldığınız abur cuburları göz önünde bulundurmayın. Buzdolabını her açtığınızda ilk göreceğiniz çikolatalar yerine meyveler olmalı. Aldığınız meyveleri yıkanmış ve doğranmış şekilde hazırlayıp buzdolabı poşetlerinde dolaba koyun ve her canınız bir şey çektiğinde ilk meyvelere yönelin.

Stresli Zamanlarınızda Yemeyin

Stresli Zamanlarınızda Yemeyin

Özellikle sinirli ve gergin olduğunuz zamanlarda uğraşacak aktiviteler bulun. Buzdolabı aklına gelen son yer olmalı. Özellikle geceleri ne olursa olsun sinirinizi yiyerek çıkartmayın. Bu durumlarda sakinleştirici ve tok tutucu bir bitki çayı sizin kurtarıcınız olmalı.

Mutfağı Tertemiz Yapın

Mutfağı dip temel temizleyin demiyoruz. Buzdolabınızda ya da abur cuburların bulunduğu bölgeleri temizleyerek zayıflamanızdaki ilk adımları atabilirsiniz. Gece sıkılsanız bile yiyebileceğiniz tek atıştırmalık meyveler ve kuruyemişler olmalı. Bunları tezgahlardan kaldırıp yerlerine galeta, meyveler ve kuruyemişler ile doldurun. İçecek olarak asitliler değil meyve çayları ve bitki çayları için.

Tatlı Seçimlerini Değiştirin

Aşırı tatlıya düşkün bir bireyseniz tamamı ile tatlıları hayatınızdan çıkarmayın. Fakat bunlara bir sınırlama getirerek tatlı yeme günleri belirleyin. Ya da her gün tatlı yiyorsanız baklava yerine dondurma veya meyve yiyebilir ya da diyet çikolatalardan azar azar yiyebilirsiniz.

Günlük Protein Alın

Her öğünde yediğiniz protein içeren ürünler tok kalmanızı sağlayacağından diyetinizde acıkmanızı önler ve daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Kahvaltılarda 1 tane yumurta haşlayın veya öğle yemeğinde 2 köfte yiyerek daha uzun süre acıkmamanızı sağlayacaktır.

Her Yediğinizi Yazın

Sabahtan başlayarak içtiğiniz suya yediğiniz lokmaya kadar not almayı alışkanlık haline getirin. Günümüzde bu durumu uygulamak eskisine oranla oldukça kolay. Telefonlarda açılan bir not ile günlük olarak bunu uygulayabilirsiniz. Ertesi gün bir gün önceye bakarak daha dikkatli olabilirsiniz.

zayıflamak için tüyolar

Yavaş Yemek Artık Kural

Yavaş yemeniz yeme süresi olan 20 dakikayı tamamlayana kadar az yemenizi sağlar. Hızlı ve çok yemek hem kilo almanızı sağlayacak hem de dosyanızda bunu anlamayacaksınız. Yemek aralarında sık sık sofradan kalkarak su içebilir yemenizi doyma süresini doldurabilirsiniz.

Tabaklarınızı Sebze İle Doldurun

Tek tabakla yemek yiyenlerdenseniz çeşitleri tek bir tabakta topluyorsanız bunun yarısından çoğunu sebze yemeği ile doldurun. dışarıda yemek yerkende fast foodlar yerine salataları tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
temp mail kasık ağrısı